Volajte na bezplatnú linku
Pondelok - Piatok
8:00 - 17:00

Pomáhame zadlženým ľuďom získať späť stratenú slobodu

bezplatná linka 0800 221 331
po - pia 9:00 - 17:00
Prihlásenie do IS pre klientov
 

Odvážna a priebojná klientka pani Mária a jej silný príbeh k oddlženiu

Rozhovor pani Mária
Na našu spoločnosť ste sa obrátili s prosbou o pomoc pri riešení vašich finančným problémov.

 

Povedzte nám ako ste sa do týchto ťažkostí dostali?

Človek sa vydá, má 17 rokov, otehotnie. V 18tich sme sa zobrali a už to šlo. Rodičov som nemala nejakých zámožných. Bývali sme raz u jedných rodičov, raz u druhých. Potom manžel dostal byt podnikový a už to šlo, pretože ja som zarábala 800 korún. Dostali sme dvojizbový byt, mali sme malé dieťa. Samozrejme, mladomanželské, to kedysi bolo, že ste si musel zobrať. Byt 350, mladomanželská 200, ostalo vám 100 a už to proste išlo. Už sa to nabaľovalo, môj muž veľa nezarobil, ja tiež nie. Zdravotníctvo kedysi bolo biedne, no teraz tiež neni na tom lepšie. Už to proste išlo, nemali sme na nájom, kolegyňa: „To je firma, to ti dajú“. Jednu som ešte nesplatila ale dobre, vyjde vám 3000, dáme vám. Už sa to nabaľovalo proste tie dlžoby a už sme nevedeli z toho vyjsť von. Nemal nám kto poradiť, boli sme sprostí a mladi. Sprostí a mladi a vy nebuďte takí, učte sa na chybách nás.

Ako ste sa dozvedeli o spoločnosti BONATO?

Inzerát, všetky noviny, ktoré boli dostupné, inzercie sme hľadali. Našli sme kdeakých, košická spoločnosť, martinská spoločnosť, neviem aká spoločnosť. Všetci len cez telefón, ani jeden nechcel proste sa s nami stretnúť. Pošlú poštou dotazníky ale v prvom rade, chceli peniaze od nás. Takže nič, boli zúfali, ja som bola hotová, to sa sypalo a sypalo. Ja už som sa bála, že tu budú stáť a brať všetko čo vidia, hoci tu nič neni, lebo ja som tu v podnájme so synom hlavne, s rodinou jeho. Nakoniec sme našli žilinské BONATO, kde ja som zavolala, slušne som mnou dohodli schôdzku, presne na termín, presne na čas som sa dostavila a teda bola som o 100 stupňov šťastná, pretože tam bol pán, ktorý citlivo ku mne pristupoval. Rozprával sa so mnou, prečo, za čo, všetko mi pomohol vybaviť. Preto BONATO doporučujem všetkým.

Naša kolegyňa Vám volala ohľadne Vášho úplného oddlženia, aký to bol pocit?

Ježiš, to sa ešte doteraz z toho spamätávam, lebo ono to dlho trvalo, kým sa to všetko vyriešilo. Mne prvý mesiac prišiel plný starobný dôchodok a to už je dobrý pocit, veľmi veľmi dobrý pocit.

Čo sa pre Vás aktuálne zmenilo po oddlžení?

Tlak vysoký mi ostal, ktorý si liečim bohužiaľ, no a zmenilo sa to, že tak voľnejšie sa mi chodí, so vztýčenou hlavou, lebo som si myslela, že každý na mňa kuká, že mám kopec dlžôb, popritom človek za to nemôže, keď sa vydáte v osemnástich a nemáte v podstate žiadnu štartovaciu čiaru a zárobky boli veľmi nízke vtedy. Cítim sa teraz fakt skvele, až na to, že teda, zrejme s tými stresmi, čo ja som naberala za tie roky sa mi asi každým dnom niečo objavuje čo sa týka zdravotného stavu, ale hádžem to za hlavu.

Čo by ste odporučili zadlženým ľuďom, ktorí odkladajú riešenie svojich dlhov.

Nech si len nerobia dlžoby, v živote ešte raz sa narodiť, ja neviem. To sú také firmy, ktoré sa vám pod kožu dostali. To boli plagátiky, v schránkach kadejaké odkazy a keď to nezabralo tak zaklopali. Keď nemáte korunu, tak čo by ste si nepožičali. Ja som si v živote tie papiere nečítala, ja som proste každému verila, čo mi teda ponúkali. Najhoršie bolo, že to bolo všetko sprostredkovanie od známeho k známym, že: „Oni ti dajú, neboj sa, nič sa ti nestane“ a keď nebudem mať z čoho splácať? „A to nič, nič sa nedeje proste“, takže tak.

Ako vnímate našu spoluprácu?

Najvyšší štandard je vaša spolupráca, to som nezažila ani v bankách. V bankách na vás tlačia, kdežto u vás spolupráca je taká spontánna.

Odporučili by ste našu spoločnosť?

Ježiš, ja odporúčam každému, keby som vedela o niekom, kto je tak na tom ako ja, tak hneď idem a presvedčím. Neviem bohužiaľ, rozmýšľam, ale neviem. Nezadlžujte sa, len neberte z bánk, neverte nikomu tak poviem, nikomu ani bankám. Každý chce len zarobiť na biednych ľuďoch a takých, čo sa nerozumejú v ekonomike, toto je ten problém.

    Odoslaním tohto formulára potvrdzujem, že som bol informovaný/á o spracúvaní mojich osobných údajov.* Bližšie informácie o ochrane osobných údajov nájdete TU.