Volajte na bezplatnú linku
Pondelok - Piatok
8:00 - 17:00

Pomáhame zadlženým ľuďom získať späť stratenú slobodu

bezplatná linka 0800 221 331
po - pia 9:00 - 17:00
Prihlásenie do IS pre klientov
 

Zrážky zo mzdy alebo z dôchodku

Zrážky zo mzdy sú jedným z najčastejších riešení plnenia záväzkov. Využívajú ho najmä exekútori a menej seriózne pôžičkové firmy. Tie do svojich zmlúv pridávajú klauzulu, že v prípade nedodržania zmluvných podmienok automaticky súhlasíte so zrážkami zo mzdy a z iných príjmov.

Váš zamestnávatel má povinnosť vykonávať zrážky zo mzdy.

 

Ako sa dajú zrážky zo mzdy zastaviť?

  1. Jednou z možností je odklad z dôvodu, že sa dlžník bez svojej viny ocitol v takom postavení, že by neodkladná exekúcia mohla mal pre neho alebo pre príslušníkov jeho rodiny zvlášť nepriaznivé následky a veritel by nebol odkladom exekúcie vážne poškodený.
  2. V prípade, že klient pri podpisovaní pôžičky zároveň podpísal aj súhlas so zrážkami zo mzdy a z iných príjmov pri nedodržaní zmluvných podmienok, je možné tento súhlas súdne napadnúť. V praxi bývajú podmienky často v rozpore s dobrými mravmi a pre dlžníkov velmi nevýhodné. Vo väťšine prípadov je súdny spor úspešný a zrážky sú zastavené.
  3. 3. ďalším spôsobom je vyhlásenie osobného bankrotu, ktorý zrážky zo mzdy zastavuje. Avšak tu je nutné urobiť dôkladnú analýzu a posúdiť, či je toto riešenie výhodné.

Trápia Vás zrážky zo mzdy? Neodkladajte riešenie a vyplňte žiadosť online*.

Chcem zastaviť zrážky zo mzdy

* Nasledujúci pracovný deň sa Vám ozve naša operátorka. Vyberie Vám kanceláriu oddlžovacieho špecialistu, ktorá je najbližšie Vášmu bydlisku. Dohodnete si schôdzku zdarma, na ktorej Vám urobíme analýzu a navrhneme Vám najvýhodnejšiu variantu oddlženia.

 

    Odoslaním tohto formulára potvrdzujem, že som bol informovaný/á o spracúvaní mojich osobných údajov.* Bližšie informácie o ochrane osobných údajov nájdete TU.