Volajte na bezplatnú linku
Pondelok - Piatok
8:00 - 17:00

Pomáhame zadlženým ľuďom získať späť stratenú slobodu

bezplatná linka 0800 221 331
po - pia 9:00 - 17:00
Prihlásenie do IS pre klientov
 

Rozhovor: pán Vladimír a osobný bankrot

Na našu spoločnosť ste sa obrátili v auguste 2018 s prosbou o pomoc pri riešení osobného bankrotu. Ako ste sa dostali do situácie, kedy ste musel podstúpiť takýto vážny krok?

Ani neviem ako vám to mám povedať. Trvalo to dlhé roky. Zoznámil som sa s priateľkou, kupovali sme byt, zariadenie, všetko bolo treba nanovo. Zobral som si úver a neskôr v roku 2004 som prišiel o zamestnanie vo Fakultnej nemocnici. Približne 3 roky som bol nezamestnaný a prestal som splácať, pretože nebolo z toho. V roku 2013 som ťažko ochorel a bol som dlhodobo práceneschopný. Bol som vedený na úrade práce a dostal som dávky v hmotnej núdzi a tak to išlo.

Bola naša spoločnosť Vašou prvou voľbou?

Telefonoval som na Centrum právnej pomoci a tam ma objednali na konzultáciu v októbri. Tam by som dlho čakal, preto som prišiel k vám.

Evidujete dlhy voči 8 veriteľom. Hrozili Vám z ich strany aj exekúcie?

Mám jednu exekúciu, ktorá je stará 18 rokov. Myslel som si, že je to splatené, ale na základe tejto exekúcie som sa rozhodol pre osobný bankrot. Už ani neviem čo všetko tam je, splatil som 4 exekúcie. Bola medzi nimi aj Zdravotná poisťovňa, kde aj napriek tomu, že už je to splatené, ma kvôli chybe exekútorky stále vedú ako dlžníka.

Spolu s kolegami a naším právnym oddelením sme Vám pomáhali s prípravou podkladov potrebných pri riešení osobného bankrotu. Ako to bolo pre Vás nápomocné? Vedeli by ste to vyriešil aj sám?

No tak sám asi ťažko. Sám by som to nedokázal, bolo to veľa papierovačiek a vybavovačiek.

Aj keď ste len na začiatku oddlženia, pociťujete vo svojom živote zmenu?

Zmenu pocítim vtedy keď budem oddlžený. Je mi lepšie, bral som to tak všelijako. Nervózny som kvôli tomu, nemohol som spávať. Navyše mám problémy v práci, pretože poberám polovičný invalidný dôchodok a exekútor napísal môjmu zamestnávateľovi, že podla neho mám vysoký príjem a chce mi strhávať 200 € zo mzdy.

Ste spokojný s našou vzájomnou spoluprácou?

Áno som spokojný. Poradil som vás aj môjmu kolegovi z práce.

Dohodnite si schôdzku zdarma. S Oddlžovacím špecialistom všetko preberiete a navrhne Vám to najlepšie riešenie šité na mieru!

Chcem Správu záväzkov

Do 24 hodín sa Vám ozve naša operátorka. Vyberie Vám kanceláriu Oddlžovacieho špecialistu najbližšie Vášmu bydlisku. Dohodnete si schôdzku zdarma, na ktorej vám urobíme analýzu a navrhneme vám najvýhodnejšiu variantu oddlženia.





    Odoslaním tohto formulára potvrdzujem, že som bol informovaný/á o spracúvaní mojich osobných údajov.* Bližšie informácie o ochrane osobných údajov nájdete TU.