Volajte na bezplatnú linku
Pondelok - Piatok
8:00 - 17:00

Pomáhame zadlženým ľuďom získať späť stratenú slobodu

Ako jediní vieme pomôcť aj bez exekúcie

bezplatná linka 0800 221 331
po - pia 9:00 - 17:00
Prihlásenie do IS pre klientov
 

Oddlženie pani Anny – rozhovor

Ako našu druhú zákazníčku z Nitry si predstavíme usmievavú pani Annu, tiež z Nitry, ktorá nám svojím prístupom k životu a dobrou náladou hneď zlepšila deň.

Na našu spoločnosť ste sa obrátili v marci 2017 s prosbou o pomoc pri riešení správy Vašich záväzkov. Ako ste sa dostali do tejto situácie?

Ochorel mi brat aj mamina. Mali sme náklady na lieky, liečenie, neskôr na pohreby. Rozvádzal sa mi syn, ktorý vyplácal svoju bývalú manželku a tak sme sa zadlžili. Potom sa to nabaľovalo, začala som splácať úver úverom a dostala som sa do situácie kedy som nevedela čo ďalej a ako to vyriešiť.

Odkiaľ ste sa o našej spoločnosti dozvedeli?

Kolegyňa je tiež vašou klientkou a keď som jej hovorila o mojich problémoch, navrhla mi, aby som sa vám skúsila ozvať.

Momentálne platíme splátky medzi 5 veriteľov. Ako sa zmenila Vaša finančná situácia po začatí našej spolupráce?

Moja finančná situácia sa zatiaľ nezmenila. Môže sa zmeniť neskôr keď budem na dôchodku a ak mi to zdravie dovolí, budem aj naďalej pracovať. S vyšším príjmom budem môcť navýšiť aj splátky a veritelia budú ubúdať.

Počas našej spoločnej spolupráce ste dosiahli niekoľko úspechov. Jedná sa o vyhrané súdne spory s veriteľmi. O čo konkrétne sa v nich jednalo?

Jednalo sa o spory s Poštovou bankou a so spoločnosťou EOS KSI, ktoré som vyhrala vďaka vám. Poštová banka chcela odo mňa mesačné splátky vo výške 220 €. Dokázala som splácať najviac 30 € a preto mi Poštová banka siahla na plat zrážkami zo mzdy. Súdnou cestou boli neskôr zrážky zo mzdy zrušené. Neskôr som s Poštovou bankou mala mať ešte jeden súdny spor, no nakoniec sme sa dohodli na splátkach. Súdny spor s EOS KSI sa týkal úverových zmlúv, ktoré súd uznal za bezúročné a bez poplatkov. Konania som sa ani nemusela zúčastniť a vaša právnička napísala vyjadrenie na súd. Ja sa v právnym veciach vôbec nevyznám. Keby nebolo vás, neviem ako by som to zvládla.

Spolu s našim právnikom sme Vám pomáhali s prípravou na pojednávanie a taktiež s tvorbou právnych dokumentov. Ako to bolo pre Vás nápomocné? Zvládli by ste to vyriešiť aj bez našej pomoci?

Sama by som to nevedela vyriešiť, to by som bola všetko prehrala. Prvý a posledný krát som bola na súde, keď som sa rozvádzala, ale v takýchto veciach som nemala skúsenosti. Určite by som tak koktala (smiech). Veľmi vám ďakujem za to že som u vás. Bola som na tom psychicky veľmi zle keď mi veritelia neustále vyvolávala a posielali 100 listov mesačne, bola som v koncoch. Písala som každému veriteľovi o mojej zlej situácii, splátky dosahovali mesačne 1200 € a môj príjem bol len 400 €. Ich odpoveď bola nech niečo predám alebo nech mi pomôže rodina. Zomreli mi rodičia aj brat, mám len syna, ktorý má svoju hypotéku a svoje problémy. Veritelia na moje listy nereagovali, vyhrážky sa stupňovali a chodili za mnou aj osobne. Slabšia osoba by to ani nezvládla. Až vy ste ma upokojili a všetko mi vysvetlili.

Ako sa zmenil Váš život po začatí riešenia problémov so zadlžením?

Zmenil sa mi v tom, že som úplne psychicky vyrovnaný človek. Predtým som mala skutočne problémy, rok ma bombardovali, vyhrážali sa. Odkedy som u vás mám takú istotu, aj keď príde niečo zo súdu, nemám paniku a strach ako predtým, viem že mi pomôžete to vyriešiť. Ten život je o to obohatený že sa mi ľahšie žije.

Odporučili by ste riešenie zadlženia prostredníctvom našej spoločnosti?

Určite by som odporučila, lenže ľudia sa ako keby hanbili a báli. Aj ja som sa hanbila priznať, že som zadlžená a že neviem čo ďalej. Viem že viacero ľudí z môjho okolia má finančné problémy ale hanbia sa to povedať a riešiť.

Dohodnite si schôdzku zdarma. S Oddlžovacím špecialistom všetko preberiete a navrhne Vám to najlepšie riešenie šité na mieru!

Chcem Správu záväzkov

Do 24 hodín sa Vám ozve naša operátorka. Vyberie Vám kanceláriu Oddlžovacieho špecialistu najbližšie Vášmu bydlisku. Dohodnete si schôdzku zdarma, na ktorej vám urobíme analýzu a navrhneme vám najvýhodnejšiu variantu oddlženia.

    Odoslaním tohto formulára potvrdzujem, že som bol informovaný/á o spracúvaní mojich osobných údajov.* Bližšie informácie o ochrane osobných údajov nájdete TU.