Volajte na bezplatnú linku
Pondelok - Piatok
8:00 - 17:00

Pomáhame zadlženým ľuďom získať späť stratenú slobodu

bezplatná linka 0800 221 331
po - pia 9:00 - 17:00
Prihlásenie do IS pre klientov
 

Manželia, ktorí mali síce nízke pôžičky no vysoké úroky, sú už tiež z toho vonku

Naši ďalší klienti, manželia, ktorí si vzali síce nízke pôžičky na stavbu domu no nečakali, že budú mať také úroky, ktoré sa vyšplhali až na niekoľko tisíc Eur. Pod tlakom listov od veriteľov a po odporúčaní kolegu z práce sa dostali až k nám. Pozrite sa na to, ako sa z tejto situácie dostali.

Na našu spoločnosť ste sa obrátili v Januári 2019

s prosbou o pomoc pri riešení vašich finančným problémov. Povedzte nám ako ste sa do týchto ťažkostí dostali?
Keď sme sa zobrali, to bolo pred 30 rokmi, som zobral pôžičku aby som si postavil dom vzadu, mal som iba tu chyžku jednu, plus sme bývali v tejto chyži. Vzali sme si pôžičku na Okej karty, Yes karty s tým, že som si postavil ten dom. Potom som robil, normálne som platil, prepustili ma z roboty a nemal som z čoho platiť. Tie pôžičky mali také úroky, že to nebolo možne. Mal som malé dlhy, nemal som veľké dlhy, úroky sa nám vyšplhali na päť, šesť tisíc na jednu kartu. Druhá karta tiež tak isto.

Ako ste sa dozvedeli o spoločnosti BONATO?

Poradil mi kamarát z roboty, sme robili spolu v Tvrdošíne minulý rok a poradil mi, že on si to vybavil, že aby som si to šiel tam, že pomôžu mi. Tak sme išli tam.
Naša kolegyňa Vám volala ohľadne Vášho úplného oddlženia, aký to bol pocit?
Už som bol spokojnejší, predsa mi to už padlo zo srdca, bolo to pre nás ťažko. Furt nám chodili papiere domov, že musíte do troch dni vyplatiť štyri tisíc eur. To už človek nemá nervy, lebo sa tak nedá žiť. Boli sme zúfalí a manželka plakala, keď prišli tie papiere. Keď som sa oddlžil, tak už som bol spokojnejší.

Čo sa pre Vás aktuálne zmenilo po oddlžení?

Nemám robotu, tak akurát, že nemôžem robiť. Konečne sme dokončili dom teraz, že je už aj vymaľovane. Človek sa už viac vyspí, spokojnejšie sa vyspí ako predtým.

Čo by ste odporučili zadlženým ľuďom, ktorí odkladajú riešenie svojich dlhov.

Kým majú šancu tak si to treba vybaviť, teraz je ten zákon, že si to môžu vybaviť, ja som čakal dlho, no mohol som si to skôr vybaviť. Ľutujem, že som nešiel skôr, ľutujem to už. Tí čo sú zadlžení nech si to idú vybaviť, je to prakticky zadarmo, treba si to ísť len vybaviť.

Ako vnímate našu spoluprácu?

Ja som bol spokojný, dobre nám to išlo, ja som išiel tam, kde sme vypísali žiadosť, čakali sme na papiere, na odpovede a potom to išlo už. Dobre to bolo.

Odporučili by ste našu spoločnosť?

Áno, je to dobre, nám pomohli, aj švagrovi pomohli, on je ešte zamestnaný a jemu sťahovali štyristo euro každý mesiac a teraz už má celú výplatu, tak si už môže viac dovoliť, veď má aj rodinu, tak treba im peniaze. Je to dobre toto, sme spokojní.

    Odoslaním tohto formulára potvrdzujem, že som bol informovaný/á o spracúvaní mojich osobných údajov.* Bližšie informácie o ochrane osobných údajov nájdete TU.