Volajte na bezplatnú linku
Pondelok - Piatok
8:00 - 17:00

Pomáhame zadlženým ľuďom získať späť stratenú slobodu

Ako jediní vieme pomôcť aj bez exekúcie

bezplatná linka 0800 221 331
po - pia 9:00 - 17:00
Prihlásenie do IS pre klientov
 

Čo je to Osobný bankrot?

v sekcii: Články.

Už ste o osobnom bankrote niekedy počuli, no stále neviete, čo znamená? Ponúkame Vám stručné a jasné vysvetlenie tohto pojmu.

 

Osobný bankrot je štátom zriadený proces oddlženia, kedy sa akákoľvek osoba zbavuje dlhov. Vyhlásením osobného bankrotu sa zastavia všetky exekúcie, ktoré sú proti Vám vedené. Zbavíte sa dokonca aj dlhov, na ktorých ešte exekúciu nemáte. Právo vyhlásiť osobný bankrot má však človek iba vtedy, ak je voči nemu vedené exekučné konanie.

Osobný bankrot má dve podoby: môže to byť konkurz alebo splátkový kalendár.

Osobný bankrot v podobe konkurzu – odporúča sa ľuďom, ktorých hodnota majetku neprevyšuje výšku ich dlhov. To znamená, že ak máte dlhy vo výške 20 000€ a majetok vo výške 1500€ je pre Vás oddlženie v podobe konkurzu vhodné. Vyhlásením konkurzu dochádza k speňaženiu všetkého Vášho majetku. Teda ak žiadny majetok nemáte, ste ideálnym adeptom na vyhlásenie konkurzu.

Osobný bankrot v podobe splátkového kalendára – odporúča sa tým ľuďom, ktorých hodnota majetku prevyšuje výšku ich dlhov. To znamená, že ak máte dlhy vo výške 20 000€ a majetok vo výške 40 000€ a viac, je pre Vás oddlženie v podobe splátkového kalendára vhodné. V tomto prípade si majetok človek môže ponechať, no je dôležité, aby mal dostatočne vysoký príjem na splácanie svojich dlhov.

    Odoslaním tohto formulára potvrdzujem, že som bol informovaný/á o spracúvaní mojich osobných údajov.* Bližšie informácie o ochrane osobných údajov nájdete TU.