Volajte na bezplatnú linku
Pondelok - Piatok
8:00 - 17:00

Pomáhame zadlženým ľuďom získať späť stratenú slobodu

bezplatná linka 0800 221 331
po - pia 9:00 - 17:00
Prihlásenie do IS pre klientov
 

Ťažký príbeh pani Emílie so šťastným koncom

Prinášame Vám ďalší rozhovor s pani Emíliou, ktorá sa stala našou klientkou v októbri 2017. Nemala v živote šťastie na ľudí okolo seba a tak sa dostala do veľkých problémov.

Na začiatku našej spolupráce ste mali 3 dlhy u svojich veriteľov, na čo konkrétne ste to využili?

Nechala som sa nahovoriť, že opravíme starý rodičovský dom, mama mi nechala polovičku domu svoju, a tu druhu som povyplácala všetkých súrodencov, čo tam patrili a aj sestrine deti, ona zomrela. Potom som začala opravovať dom, zobrala sa pôžička stavebná, s tým, že ju bude splácať, aj synovec. Samozrejme, bolo to na mňa všetko, no ale už to potom nešlo, nedalo sa to, lebo hovorím, prišli zdravotne problémy a jedno s druhým. Potom prišla dlhodobá PN, celý rok, to bolo pase, vyslovene tam sa nedalo z čoho splácať, to boli len minimálne mzdy, čo som mohla dať peniaze. Potom po roku maródky prišiel invalidný dôchodok ale to boli všetko veci, čo mi vyplývali zo zdravotného stavu a tam sa to už vôbec nedalo splácať. Dve rakoviny sú moc na jedného človeka. Nieje zábava chodiť na chemoterapiu a byť bez koruny. Takže nebyť Vás a toho, že ste mi začali vo veľkom pomáhať, tak som bezdomovec, vyrobili zo mňa bezdomovca.

Ako ste sa dozvedeli o spoločnosti BONATO, na tom začiatku?

Našla som na Vás letáčik a ešte ste mali kanceláriu v Piešťanoch a to bol prvýkrát, keď som navštívila a potom som išla zase aj do Nitry, to bolo najbližšie, čo ste tiež mali.

Tam ste podpísali zmluvu o správe záväzkov, kde sme Vám všetky tie záväzky vzali do správy. Tam sa stalo to, že ste už nemohli pokračovať v tej správe záväzkov, čo sa stalo? Tam Vám prišla aj tá exekúcia.

Posielala som pravidelne tých 180 Euro, pani Bartová hovorila, že každá koruna je dobrá, že sa to rozdelí tým veriteľom, že koľko sa to bude dať a keď sa mi zmení situácia, jednoducho nabehnem na vyššie splátky, inak sa to nedalo vyriešiť. Snaha bola, ja som si bola toho vedomá, že to musím splácať, že tie peniaze musím posielať, lenže zase hovorím, keď som poslala peniaze, nemohla som si kúpiť lieky. Keď som kúpila lieky, tak som musela poslať nižšiu splátku.

Prebiehali aj nejaké súdne konania, na ktoré sme Vám posielali nejaké právne úkony, žiadosti alebo dokumenty?

Nie, vždycky ste to s tými veriteľmi Vy vedeli vyriešiť, súdne som nemala žiadne. Viem, že pani Bartová ma vždy upozornila a povedala, že to firma vie dať do poriadku s tými veriteľmi alebo nejak im to vysvetliť o čo ide.

Posielali sme odpor voči tomu platobnému rozkazu ale nejak sa nestihol odoslať, tak Vám prišla tá exekúcia a my sme sa rozhodli, že Vám pomôžeme s tou žiadosťou. Aký ste mali pocit, keď ste sa dozvedeli, že Vám pomôžeme s tým vypracovaním a so všetkou tou službou zdarma?

To sa nedá ani opísať, skutočne, ja som nespala do rána, nechcela som tomu veriť, že skutočne sa to deje, po tom všetkom čo sa na mňa zosypalo, tak toto bolo niečo úžasné.

Ako vnímate teraz našu spoluprácu?

Fantasticky, jedine, lebo bola by som v tom úplne sama a nezvládla by som to, jeden človek to nemôže zvládnuť bez odbornej pomoci a ľudí, ktorí okolo toho vedia čo treba. Ak by som ja niečo išla robiť, veď so mnou sa nikto baviť nebude. Na toto treba ozaj odborníkov.

Čo očakávate od našej spolupráce, čo sa pre Vás zmení, keď si odošlete tú žiadosť?

Konečne začnem žiť, neviem koľko to už je, ale budem mať na chleba, stručnejšie to neviem povedať. Ostalo mi vždycky, aj keď som poslala peniaze 37 Eur na mesiac a z toho sa nedalo ozaj žiť. Začala som rozpredávať sklo, počítač, video, čo sa dalo som predala aby som mohla jesť.

Odporučili by ste našu spoločnosť aj ďalej?

Stonásobne, viete si predstaviť len ten prvý raz, keď sa mi ozvala pani zo slovenskej sporiteľne a tam som platila. Ako som ostala na PN, tak som to musela znížiť o nejakých 20 Eur, ale išli tam peniaze, ešte to nebolo cez Vašu firmu, to bolo vyhrážok. Neviete si predstaviť, čo to bolo pre mňa, keď som Vás objavila, už len to, že aj keď sa vyhrážala, ako mi odporučili z Vašej firmy povedať, nech sa páči obráťte sa na firmu Prvá Oddlžovacia, oni ma zastupujú a oni budú s Vami jednať. Bolo to zase spústa vyhrážok a ja neviem čoho, čím všetkým, čo sa dá, hádam aj pekelným ohňom, tak jačali po mne, cez ten telefón, ale ten pocit, že jak povedali z firmy, nech si jačí koľko chce, Vás sa už to jej jačanie netýka, ona musí jačať na nás. Tak mi bolo povedané od pani Bartovej. Toto bolo pre mňa vykúpenie, že som objavila Prvú oddlžovaciu, skutočne.

    Odoslaním tohto formulára potvrdzujem, že som bol informovaný/á o spracúvaní mojich osobných údajov.* Bližšie informácie o ochrane osobných údajov nájdete TU.