Volajte na bezplatnú linku
Pondelok - Piatok
8:00 - 17:00

Pomáhame zadlženým ľuďom získať späť stratenú slobodu

Ako jediní vieme pomôcť aj bez exekúcie

bezplatná linka 0800 221 331
po - pia 9:00 - 17:00
Prihlásenie do IS pre klientov
 

Ako dlho trvá osobný bankrot?

v sekcii: Články.

ako dlho trva osobny bankrot

 

Osobný bankrot je proces, ktorý umožňuje dlžníkom získať ochranu pred svojimi veriteľmi a začať znova s novým finančným začiatkom. Trvanie osobného bankrotu na Slovensku sa líši v závislosti od viacerých faktorov a konkrétnych okolností. Tu je prehľad toho, ako dlho môže osobný bankrot trvať. Začnite aj vy s čistým štítom a finančným znovuzrodením.

Predbežná fáza a vyhlásenie bankrotu

V tejto fáze žiadateľ o osobný bankrot predkladá súdu svoj návrh na vyhlásenie. Je potom na súde, kedy sa k danej agende dostane. Zo zákona má podmienku 15 dní na vydanie rozhodnutia, ktoré je potom zverejnené na stránke www.ru.justice.sk.

Po vyhlásení bankrotu musí dlžník predložiť súdu správu o svojich aktívach a dlhoch. Tento krok má za cieľ zozbierať informácie o jeho finančnej situácii. Trvanie tejto fázy závisí od rýchlosti, akou dokáže dlžník zhromaždiť potrebné dokumenty.

Ak súd rozhodne o reštrukturalizácii dlhov, dlžník musí predložiť návrh na reštrukturalizačný plán. Tento plán obsahuje podmienky a spôsob splácania dlhov veriteľom. Táto fáza môže trvať niekoľko mesiacov až rokov, v závislosti od zložitosti plánu a súhlasu veriteľov. Toto ale nezaraďujeme pod trvanie osobného bankrotu – je to skôr dôsledok osobného bankrotu, kedy dochádza k splácaniu starých záväzkov aj po rokoch.

Do roku 2017 platil zákon, že aj po súdnom rozhodnutí o osobnom bankrote ste museli čakať na začiatok osobného bankrotu 3 roky, čo bola niečo ako skúšobná doba. Po novom sa ale mení množstvo vecí v rámci zákona.

Kompletná žiadosť o osobný bankrot vám bude vypracovaná už do 8 dní.

V podstate platí, že čím skôr žiadateľ poskytne potrebné podklady, tým skôr sa celý proces začne a aj ukončí.

Ak sa chcete nadýchnuť k slobode a znovu začať od znova, my v Bonato vám s tým radi pomôžeme. 

    Odoslaním tohto formulára potvrdzujem, že som bol informovaný/á o spracúvaní mojich osobných údajov.* Bližšie informácie o ochrane osobných údajov nájdete TU.