Ste zadlžený a neviete si rady? Dohodnite si schôdzku
Alebo nám zavolajte
bezplatná linka 0800 221 331
po - pia 9:00 - 17:00
Prihlásenie do IS pre klientov
 

Zrušenia rozhodcovského rozsudku

Posted v sekci: Skúsenosti klientov - referencie.

Pravidelne každý rok začína najväčší stres pre všetky školopovinné deti, a tým je začiatok školského roka. Čas spojený na jednej strane s nárekom našich ratolestí, no na druhej strane tiež so zvýšenými finančnými nákladmi rodičov. Niet sa preto čomu čudovať, že v období, keď rodičia nakupujú pre svoje deti nové školské tašky, zošity, kalkulačky, či iné nevyhnutnosti, sa často zadlžujú vo väčšej miere a vo väčšom počte, tak ako jedna z našich klientok.

Sympatická pani v stredom veku si musela požičať sumu vo výške 350 EUR, aby dokázala zabezpečiť pre svojho syna všetko potrebné, čo patrí k prvákovi na strednej škole. Spoločnosť, ktorá jej poskytla pôžičku, jej tak isto určila zaplatiť poplatok vo výške 310 EUR. Klientka by za normálnych okolností nemala problém splatiť dlh, tak ako to bolo dohodnuté v zmluve, no udialo sa niečo, s čím nepočítala. Touto udalosťou bolo, že prišla o pracovné miesto v štátnej správe. Razom sa ocitla v nelichotivej finančnej situácii, ktorá spôsobila, že povinnosti zo zmluvy si neplnila riadne a včas.

Proti našej klientke bol vydaný rozhodcovský rozsudok, v ktorom bola určená povinnosť uhradiť sumu 775,17 Eur v mesačných splátkach. Po vydaní tohto rozsudku nás neváhala naša klientka navštíviť a my sme jej ochotne odpovedali na všetky otázky. Aj vďaka týmto radám podala klientka návrh na OS v Žiari nad Hronom a domáhala zrušenia rozhodcovského rozsudku.

V tomto konaní bola klientka úspešná, keďže Okresný súd Žiar nad Hronom zrušil rozsudok rozhodcovského súdu v plnom rozsahu. Dôvodom úspechu bolo, že súd kvalifikoval návrh navrhovateľky ako dôvodný a tomuto v plnom rozsahu vyhovel.

Klientka sa nám po pojednávaní prišla poďakovať za cenné rady a zároveň si zavtipkovala, že ak jej syn nezmaturuje na „samé jednotky“, tak nech si ju neželá.

Zhrnutie

[table width =“100%“ style =““ responsive =“false“]
[table_head]
[th_column]Položka[/th_column]
[th_column]Pôvodné podmienky[/th_column]
[th_column]Vyjednané podmienky[/th_column]
[/table_head]
[table_body]
[table_row]
[row_column]Požadovaná suma[/row_column]
[row_column]775,17 €[/row_column]
[row_column]0 €[/row_column]
[/table_row]
[table_row]
[row_column]Máklady rozhodcovského konania[/row_column]
[row_column]259,21 €[/row_column]
[row_column]0 € / mes.[/row_column]
[/table_row]
[table_row]
[/table_row]
[/table_body]
[/table]

 

Rozhodnutie súdu na stiahnutie