Ste zadlžený a neviete si rady? Dohodnite si schôdzku
Alebo nám zavolajte
bezplatná linka 0800 221 331
po - pia 9:00 - 17:00
Prihlásenie do IS pre klientov
 

Náš klient získal „bezúročnú“ pôžičku

Posted v sekci: Skúsenosti klientov - referencie.

Určite to všetci dobre poznáme. Reklamné spoty pôžičkových spoločností, ktoré lákajú ľudí na „výhodné“ splácanie. Podobne to bolo aj v prípade jedného nášho klienta, 43 ročného operátora výroby v strojníckom priemysle, ktorý si požičal 400 EUR s odplatou 152 EUR. Zaviazal sa splatiť dlh v 13 splátkach, pričom prvé tri splátky boli vo výške 2 EUR na mesiac.

Žalovaný dokázal zaplatiť 241,97 EUR do dňa podania žaloby pôžičkovej firmy. Bolo to spôsobené zlou finančnou situáciou. Ako operátor výroby v strojníckej spoločnosti zarába 420 EUR na mesiac. Najväčší problém je však fakt, že náš klient je rozvedený a má vyživovaciu povinnosť k maloletému synovi. Navyše, ako aj na súde preukázal v lekárskej správe, jeho zdravotný stav je výrazne narušený.

Všetky tieto skutočnosti zobral súd na pojednávaní na vedomie. Najdôležitejšia skutočnosť bol fakt, že vďaka našim radám, náš klient navrhol súdu aby preskúmal úverovú zmluvu. Súd zistil, že zmluva neobsahuje konečnú splatnosť úveru a ani v  nej nie je zrejmá ročná úroková sadzba. Znamená to, že súd považoval úver za bezúročný a bez poplatkov a žalobca nemá nárok na zaplatenie zmluvnej pokuty.

Vďaka tejto skutočnosti slávil náš klient čiastočný úspech, tým, že mu súd určil zaplatiť 158,89 EUR v mesačných splátkach (10 EUR mesačne). Vo zvyšku konania súd žalobu zamietol. Dnes klient úspešne spláca žalobcovi mesačnú splátku a zároveň si dokáže plniť aj svoju vyživovaciu povinnosť.

 

Zhrnutie

[table width =“100%“ style =““ responsive =“false“]
[table_head]
[th_column]Položka[/th_column]
[th_column]Pôvodné podmienky[/th_column]
[th_column]Vyjednané podmienky[/th_column]
[/table_head]
[table_body]
[table_row]
[row_column]Požadovaná suma[/row_column]
[row_column]152 + 52,8 €[/row_column]
[row_column]0 €[/row_column]
[/table_row]
[table_row]
[row_column]Forma úhrady[/row_column]
[row_column]Platobný rozkaz (ihneď)[/row_column]
[row_column]Mesačnej splátky – 10 € / mes.[/row_column]
[/table_row]
[table_row]
[/table_row]
[/table_body]
[/table]

 

Rozhodnutie súdu na stiahnutie