Ste zadlžený a neviete si rady? Dohodnite si schôdzku
Alebo nám zavolajte
bezplatná linka 0800 221 331
po - pia 9:00 - 17:00
Prihlásenie do IS pre klientov
 

Naša ďalšia klientka nemusí platiť úroky z pôžičky

Posted v sekci: Skúsenosti klientov - referencie.

Väčšina z nás má to šťastie, že býva v dome, či byte so svojim partnerom, maximálne so svojimi deťmi. Až pri stretnutí s jednou z našich klientok, sme si uvedomili, že toto pravidlo má aj svoje smutné výnimky. Práve toto stretnutie s 58 ročnou pani, žijúcou v malom byte s dcérou a tromi vnukmi, nám otvorilo oči a skoro ich zaplavilo slzami.

Naša klientka sa dostala do komplikovanej, až skoro neriešiteľnej situácie, po smrti jej manžela. Jej príjmy sa výrazne znížili. Po tom ako sa jej dcéra rozviedla a začala sa topiť v rovnakých vodách finančných problémov, sa nasťahovala k nej, aby spojili príjmy a znížili výdavky. No ani toto nestačilo. Naša klientka si bola nútená vziať ďalšiu pôžičku. Na konci júla roku 2012 si požičala 500 eur. Spolu s úrokmi za splátky činil dlh sumu 690 eur. Naša klientka najskôr úspešne plnila svoju povinnosť, keď sa jej podarilo zaplatiť 84,91 eur, no čert nikdy nespí. Klientka prišla o svoju prácu a prestala zvládať uspokojovanie všetkých svojich veriteľov.

Keď na ňu podal žalobca žalobu, poradila sa v našej firme, čo má robiť. Na súde následne dokázala dosiahnuť čiastočný úspech, keď súd určil zmluvu o spotrebiteľskom úvere, podpísanú našou klientkou, za bezúročnú, pretože nespĺňala všetky zákonom stanovené kritéria. Súd v tomto zmysle zastavil v konaní o zaplatenie 690 konanie v časti o zaplatenie 289 eur. V ostatnej časti, ustanovil žalovanej povinnosť splatiť 415,09 eur, v mesačných splátkach, čím vyšiel v ústrety zlej sociálnej a finančnej situácii našej klientky.

Vždy, keď náš klient slávi aspoň čiastočný úspech v súdnom konaní a dostane šancu napraviť svoje konanie, bez vážnych následkov, sme radi. V tomto prípade sme však boli obzvlášť šťastní. Dávali sme tejto, osudom skúšanej, pani s bohom, s predstavou, že jej život a život jej detí, bude jednoduchší, pokojnejší a hlavne konečne posolený soľničkou šťastia.

 

Zhrnutie

[table width =“100%“ style =““ responsive =“false“]
[table_head]
[th_column]Položka[/th_column]
[th_column]Pôvodné podmienky[/th_column]
[th_column]Vyjednané podmienky[/th_column]
[/table_head]
[table_body]
[table_row]
[row_column]Požadovaná suma[/row_column]
[row_column]415,09 + 190 € [/row_column]
[row_column]415,09 €[/row_column]
[/table_row]

[table_row]
[row_column]Zmluvná pokuta[/row_column]
[row_column]99 €[/row_column]
[row_column]0 €[/row_column]
[/table_row]
[table_row]
[row_column]Forma úhrady[/row_column]
[row_column]Platobný rozkaz (ihneď)[/row_column]
[row_column]Mesačnej splátky – 20 € / mes.[/row_column]
[/table_row]
[table_row]
[/table_row]
[/table_body]
[/table]

 

Rozhodnutie súdu na stiahnutie