Ste zadlžený a neviete si rady? Dohodnite si schôdzku
Alebo nám zavolajte
bezplatná linka 0800 221 331
po - pia 9:00 - 17:00
Prihlásenie do IS pre klientov
 

Bezúročný úver a bez poplatkov

Posted v sekci: Skúsenosti klientov - referencie.

V súčasnej dobe vymáhanie pohľadávok predstavuje predmet podnikateľskej činnosti viacerých spoločností, ktoré skupujú pohľadávky od rôznych bankových ako aj nebankových subjektov. Know how a taktiky týchto vymáhačských spoločností sú v podstate rovnaké a ich hlavným účelom je získať od dlžníka čo najviac finančných prostriedkov pod tlakom rôznych vyhrážok, častokrát na hranici so zákonom.

Väčšina z nás sa nestačí čudovať, keď si v poštovej schránke nájde list označený ako „postúpenie pohľadávky“. Ako je to možné, že jeden deň dlžím banke a na druhý deň odo mňa požaduje neznáma spoločnosť ešte väčšiu dlžnú sumu, ako chcela pôvodne banka? Zjednodušene povedané pohľadávka predstavuje právo banky na plnenie od dlžníka, s ktorým môže banka nakladať podľa vlastného uváženia a teda vo väčšine prípadov môže svoju pohľadávku predať komu uzná za vhodné.

V našom prípade iniciovala súdne konanie voči nášmu klientovi Všeobecná úverová banka, a.s., počas konania však pohľadávku odkúpila spoločnosť Intrum Justitia Slovakia, s.r.o., ktorá sa domáhala zaplatenia sumy vo výške 2 866,68 Eur. S našou pomocou sme klientovi pomohli vypracovať vyjadrenie k podanej žalobe, následkom čoho súd vyhodnotil úver za bezúročný a bez poplatkov a teda klient bol povinný vrátiť len takú sumu úveru, akú mu poskytli, teda žiadne úroky ani poplatky. Keďže klient už uhradil sumu poskytnutého úveru, súd návrh o zaplatenie 2866,68 Eur zamietol v celom rozsahu ako nedôvodný. Okrem ušetrených peňazí má klient navždy pokoj od otravných telefonátov, nepríjemných návštev, nevyžiadanej posty a hlavne večer zaspáva a ráno sa prebúdza s pokojom na duši, že nedlží nikomu žiadne peniaze. Toto je skutočná úľava od dlhov.

 

Rozhodnutie na stiahnutie

 

Volajte infolinku 0800 221 331 alebo vyplňte online žiadosť. Poskytneme Vám zadarmo cenné rady a ponúkneme ďalšiu právnu a odbornú pomoc.